Kanarai – itin keliautojų pamėgtas vulkaninės kilmės salynas rytinėje Vidurio Atlanto dalyje, 100–500 km nuo pietinės Maroko pakrantės. Jį sudaro septynios pagrindinės salos (Tenerifė, Gran Kanarija, Fuerteventura, Lansarotė, La Gomera, La Palma, El Hieras) ir keletas negyvenamų salelių.

Kanarų saloms būdingas subtropinis klimatas dėl ko visus metus galima mėgautis saule bei puikiu oru. Dėl šios priežasties daug žmonių žiemos metu būtent patraukia į šias salas norėdami pabėgti nuo šalčio bei cepelininio dangaus. Tačiau, kaip išsirinkti sau tinkamiausią salą? Straipsnyje aptarsiu tris išbandytas – Tenerifę, Gran Kanariją bei Fuerteventūrą, jų privalumus ir trūkumus.

Tenerifė

Lankomiausia Kanarų salą, puikiai tinkanti pradėti pažinti salyną. Dėl puikios infrastruktūros, apgalvoto kiekvieno žingsnio, net ir rečiau keliaujantieji nesusidurs su sunkumais. Saloje yra du oro uostai, puikūs keliai, gražūs paplūdimiai, begalė restoranų bei barų. Nemėgstantys šurmulio, tikrai ras sau ramių bei atokių vietelių, tačiau norintys pašėlti taip pat galės mėgautis paplūdimio vakarėliais ar naktiniu gyvenimu.

Dėl salą skiriančio Teidės vulkano, įprastai pietinėje dalyje vyrauja keliais laipsniais aukštesnė temperatūra bei žydras dangus. Šiaurinėje salos dalyje tikėtina, jog dažniau susidursite su kiek daugiau debesų bei žemesne temperatūra.

Saloje itin lankomas jau minėtas Teidės vulkanas, Siamo vandens parkas bei zoologijos sodas. Šie objektai dažniausiai įtraukiami kaip must see. Be minėtų objektų, jūsų laukia daug kitų lankytinų vietų.

Gran Kanarija

Gran Kanarija negali pasiūlyti tiek, kiek Tenerifė ar Fuerteventūra, ji lieka kaip tarpinis variantas aplankius pastarąsias. Tikrai rasite daug gražių paplūdimių, restoranų bei barų, taip pat sala itin draugiška homoseksualiems žmonėms. Jei jūsų kelionės planas – pagulėti paplūdimyje, pailsėti bei ramiai praleisti laiką, sala – kaip tik jums. Gyvenimas čia verda ganėtinai lėtai, tad iš pirmo žvilgsnio sala gali pasirodyti kaip vyresnių žmonių rojus.

Fuerteventūra

Vėjuota, laukinė, be proto graži, turizmo mažiau paliesta sala, ypatingai pamėgta vandens sporto entuziastų. Nepasižyminti tokia gera infrastruktūra kaip pastarosios salos, tad keliaujant čia, dažnu atveju gali tekti važiuoti prastesnės būklės keliais ar žvyrkeliais.

Sala turinti daugiausiai paplūdimių iš visu, tačiau priešingai nei Tenerifėje ar Gran Kanarijoje, nerasite tiek daug geltono smėlio paplūdimių, kurie – dirbtini. Kadangi Kanarų salos – vulkaninės kilmės, originaliai paplūdimio smėlis yra juodas, o geltonas smėlis tėra atgabentas iš Saharos dykumos.

Taigi, kurią salą rinktis? Kainos visuose salose yra panašios, oro temperatūra taip pat panaši, tačiau dėl vėjo, Fuerteventūra gali pasirodyti kiek vėsesnė. Norėdami patogios bei lengvos kelionės, paplūdimių, turistinių pramogų ar vakarėlių, rinkitės Tenerifę. Tačiau jei nenorite stumdytis su kitais turistais, pamatyti daugiau laukinės gamtos, nebijote vėjo arba esate vandens sporto mėgėjas, rinkitės Fuerteventūrą.

Nepamirškite mūsų sekti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Gaukite naujienas pirmieji!