Bekalbant su vietiniais graikais, jie įvardijo kelias salas, kurias tikrai verta aplankyti, t.y.: Korfu, Kreta, Mikono bei Santorini salas. Šį kartą lankėmės Korfu saloje.

Apie Korfu

Viena iš Graikijos salų, kurią skalauja Jonijos jūra. Gana nedidelė, vos 85 km automobiliu nuo šiauriausio iki piečiausio taško, tačiau nereiktų apsigauti, šį atstumą automobiliu įveikti užtruks apie dvi valandas. Taip yra dėl gana vidutinės kelių būklės, vienas po kito sekančio miestelio bei begalybės posūkių. Pati sala yra gana žalia, kasdien jus lydės alyvmedžiai, kurie auga visur bei vasaros metu, 30-40 laipsnių šiluma. Beveik visi vietiniai geriau ar blogiau, bet kalba angliškai, tad susikalbėti tikrai neturėsite problemų. Saloje oficialiai skaičiuojami 49 paplūdimiai, prie kai kurių iš jų galėsite privažiuoti automobilių, kai kurie, pasiekiami tik pėsčiomis ar vandens transportu.

Kelyje nuolatos sutiksite katinų, šunų, kurie nebūtinai trauksis iš kelio kai jūs einate ar važiuojate, šiek tiek paėjus į gamtą, neišvengiamai pamatysite driežų, kurie gana didesni nei Lietuvoje. Kelionės metu turėjome akistata su keliomis gyvatėmis dėl kurių pavojingumo neturiu informacijos, tačiau tikrinti nesiryžome.

Svarbu atkreipti dėmesį į eismą, kurį sulyginčiau su eismu Sicilijoje, kai raudona šviesą nebūtinai reiškia, jog važiuoti draudžiama. Einant per perėją nenustebkite jei žengus į ją, niekas nesustos, o tiesiog bandys jus apvažiuoti. Taip pat, įsitikinkite, jog jūsų partneris, su kuriuo keliausite yra bent šiek tiek patyręs šaltų nervų vairuotojas, nes vietomis eismas judrus, o gatvės itin siauros. Kitaip tariant, sala turi savito grožio.

Kiek kainuoja?

Tiesioginiai bilietai birželio mėnesį į abi puses kainavo 65 eurai žmogui, dar kelioliką eurų teko palikti už bagažą. Pačioje saloje kainos panašios kaip Lietuvoje, tad piniginės kelionė tikrai nepatuštins, nebent rinksitės brangiausias vietas bei patys nenorėsite sutaupyti.

Patiekalas: 6-10 EUR

Kava: 2-3 EUR

Alus: 2-4 EUR

Keturačiai: 30-40 EUR/dienai

Pasiplaukiojimas jachta: 40-50 EUR

Vietos, kurias verta aplankyti

 1. Kerkyra – Korfu sostinė
 2. Pelekas miestelis
 3. Kassiopi miestelis
 4. Lefkimmi miestelis
 5. Sinarades miestelis
 6. Lakones miestelis
 7. Vlacherna Monastery bei šalia esantis molas nuo kurio galite stebėti kaip leidžiasi lėktuvai jums virš galvos
 8. Saint Gordios paplūdimys
 9. Glyfada paplūdimys
 10. Limni paplūdimys(pasiekiamas tik pėsčiomis)
 11. Agnelokastro
 12. Barbati paplūdimys
 13. Patokrator viršūnė
 14. Canal d’Amour
 15. Cape Drastis
 16. Agios Georgios paplūdimys
 17. Porto Timoni paplūdimys

Kur apsistoti?

Strategiškai patogu apsistoti centrinėje dalyje, jog pasiekti visus taškus būtų kuo patogiau, tačiau šį kartą pasirinkome pietinę dalį – Kavos miestelį, dar kitaip vadinamą vakarėlių ir linksmybių vieta. Įprastai vasaros metu mieste būna apie 5000-7000 tūkstančiai žmonių, dėl pandemijos, vietiniai minėjo, jog šiuo metu tebuvo apie 1000 žmonių, to pasekoje, daug barų ir kavinių nedirbo. Turint automobilį, rinkitės ne ten, kur strategiškai patogu, o ten, kur manote, kad jums patiks, nes atstumai saloje – gana nedideli.

Apsistojome Secreta Vista Boutique viešbutyje, kuris po renovacijos atidarytas naujai ir buvome pirmieji svečiai, tad suprantama, jog pasitikimas buvo malonus. Kainos ir kokybės santykis buvo idealus. Viešbučio teritorijoje yra tiek baras, tiek baseinas su gultais(teko išbandyti tik kartą). Vos už kelių šimtų metrų yra kitas, kiek brangesnis, tiems patiems savininkams priklausantis viešbutis į kurį retsykiais užsukdavome pusryčių bei sutikome kitų lietuvių. Jei planuosite apsistoti pietinėje salos dalyje, tikrai rekomenduoju rinktis būtent Secreta Vista Boutique Hotel.

Booking.com

Automobilio nuoma

Automobilį pasiėmėme iš Corfu Sunrise įmonės, kuri klientus pasitinka oro uoste ir kelis kilometrus nuveža iki nuomos punkto, kur galima atsiimti automobilį. Grąžinus automobilį, jus taip pat parveš atgal iki oro uosto. Nuoma savaitei kainavo 130 EUR su pilnu draudimu už Hyundai i30, kai kitos bendrovės siūlė nuo 150-170 EUR. Pagalbos numeris veikia visą parą, kuriuo teko pasinaudoti vėlyvą vakarą, kai pasigavome važtą į padangą. Pasikeitus į atsarginį ratą ir grįžus namo, kitą rytą padangą suklijavo ir galėjome tęsti kelionę.

Ar verta aplankyti?

Tikrai taip! Girdėjau, jog Korfu lygina su Havajais(neteko lankytis), tačiau jei planuojate išeiti už viešbučio ribų ir pamatyti salą iš arčiau, nenustebkite, jog tai tik skambus palyginimas. Sala begalo graži, kurioje yra daug ką pamatyti, žmonės labai malonūs bei draugiški, tačiau tvyrantis lengvas chaosas šią idilę gali greitai sugriauti.

Nepamirškite mūsų sekti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Gaukite naujienas pirmieji!

Gerų įspūdžių!