Kur keliauti pasiskiepijus? Šis klausimas daugelio galvoje, kiekvieną dieną vis daugiau žmonių gaunant vakciną nuo COVID-19.

Po daugiau nei metus trukusių socialinių apribojimų, atšauktų kelionių ir atidėtų renginių daugelis trokšta vėl leistis į kelią. Nors SAM bei URM visiškai paskiepytiems žmonėms pataria susilaikyti nuo tarptautinių kelionių, vis dėlto yra keletas šalių, kurios atsiveria skiepytiems turistams.

Teigiama, kad asmuo yra visiškai paskiepytas praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos, nesvarbu, kokio tipo vakcina buvo gauta. Priklausomai nuo to, kurioje šalyje lankotės, turėsite pateikti dokumentuotą įrodantį vakcinaciją. Šis oficialus dokumentas, kurį galite išsiimti esveikata.lt puslapyje, paprastai leis jums išvengti papildomo testo ar saviizoliacijos reikalavimo.

Skiepyti asmenys turėtų ir toliau laikytis saugumo priemonių, įskaitant socialinį atstumą, rankų plovimą ir kaukių dėvėjimą. Žemiau pateikiamas sąrašas šalių, atvirų visiškai skiepytiems keliautojams.

Barbadosas

Nuo gegužės 8 d. paskiepyti asmenys gali aplankyti Barbadosą, jei tik jie pateikia skiepijimo ir neigiamo koronaviruso tyrimo, atlikto likus ne daugiau kaip trims dienoms iki kelionės, įrodymą. Kelionių nuostatos gali bet kada pasikeisti, prieš planuodami kelionę peržiūrėkite naujausia informaciją.

Belizas

Ši Karibų jūros šalis yra atvira pilnai paskiepytiems asmenims iš visų šalių, jei jie įrodo, kad jų paskutinė dozė buvo sušvirkšta likus ne mažiau kaip dviem savaitėms iki kelionės. Keliautojai atvykę turėtų pateikti savo vakcinacijos pažymą. Vakcinacijos įrodymas keliautojams leidžia išvengti koronaviruso tyrimo reikalavimo. Be to, prieš nusileisdami Belize, keleiviai privalo atsisiųsti „Belize Health“ programą ir užpildyti trumpą formą, kurioje jie užpildys asmeninę informaciją kontaktų atsekimui ir vietos stebėjimui. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite šalies turizmo svetainėje.

Kroatija

Lankytojai turi pateikti vakcinacijos sertifikatą, įrodantį, kad jų paskutinė dozė buvo sušvirkšta mažiausiai prieš 14 dienų. Visi vakcinuoti ir neskiepyti Kroatijos lankytojai turi pateikti apgyvendinimo vietos šalyje įrodymą. Daugiau informacijos rasite Kroatijos vidaus reikalų ministerijos svetainėje.

Kipras

Vakcinuoti keliautojai gali išvengti testavimo reikalavimo, jei jie pateikia vakcinacijos sertifikatą. Tačiau jie vis tiek privalės užpildyti Kipro skrydžio kortelę, kurioje nurodoma kiekvieno keliautojo asmeninė informacija. Po atvykimo į Kiprą keliautojai taip pat gali būti atsitiktinai ištirti, net jei jie yra paskiepyti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite turizmo valdybos svetainėje.

Ekvadoras

Keliautojai gali aplankyti Ekvadorą, jei prieš išvykdami oro uoste pateikia skiepijimo įrodymą. Paskiepyti lankytojai taip pat gali apžiūrėti garsiąsias Galapagų salas. Šiuo metu neskiepyti žmonės taip pat gali aplankyti Ekvadorą, jei tik jie pateikia neigiamą koronaviruso testą.

Estija

Vakcinacijos įrodymas turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Pavyzdžiui, dokumentuose turi būti vakcinos gamintojas ir partijos numeris, jie turi būti parašyti estų, anglų arba rusų kalbomis. Be to, nuo vakcinacijos pabaigos gali praeiti ne daugiau kaip šeši mėnesiai. Atminkite, kad lankydamiesi Estijoje pastebėsite, kad daugelis parduotuvių ir restoranų yra uždaryti, ir vis tiek turėsite laikytis saugos priemonių, įskaitant socialinį atstumą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie keliones į Estiją, apsilankykite šalies turizmo svetainėje.

Sakartvelas

Pilnai paskiepyti keliautojai iš viso pasaulio gali atvykti į šalį. Keliautojai turi parodyti įrodymą pasienio kontrolės postuose, jog jie gavo dvi COVID-19 vakcinos dozes (arba vieną dozę J & J vakcinos atveju). Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite oficialius šalies nuostatus.

Graikija

Vakcinuoti keliautojai iš ES šalių bei dar kelių kitų, išvengiant koronaviruso tyrimo bei saviizoliacijos, jei jie pateikia vakcinacijos kortelę, įrodančią, kad praėjo 14 dienų nuo paskutinės dozės gavimo gali atvykti į šalį. Tuo tarpu nevakcinuoti keliautojai, vyresni nei 5 metų, turi pateikti neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą. Prieš įvažiuodami į šalį, visi turi užpildyti formą.

Gvatemala

Šalis laukia lankytojų, kurie gali pateikti dokumentus apie pilną vakcinaciją praėjus mažiausiai dviem savaitėms prieš kelionę. Į Gvatemalą gali atvykti ir tie, kurie nebuvo paskiepyti, tačiau ne vėliau kaip prieš 72 valandas iki kelionės turi neigiamą testą.

Islandija

Vakcinaciją reikia įrodyti pateikiant oficialų dokumentą (islandų, švedų, danų, norvegų ar anglų kalba), kuriame nurodoma, kad keliautojas gavo vieną iš keturių patvirtintų vakcinų: „Pfizer“, „Moderna“, „J&J“ arba „AstraZeneca“. Pateikę vakcinacijos kortelę žmonės gali keliauti į šią šalį be papildomų tyrimų. Islandijoje nėra komendanto valandos taisyklių ar judėjimo apribojimų.

Izraelis

Net paskiepyti keliautojai turi turėti neigiamą tyrimą, atliktą likus ne daugiau kaip 72 valandoms iki skrydžio į Izraelį. Atvykę jie taip pat turi atlikti antikūnų tyrimą.

Juodkalnija

Jei paskutinę koronaviruso vakcinos dozę gavote likus mažiausiai septynioms dienoms iki atvykimo į Juodkalniją, į šalį galite patekti be neigiamo testo. Keliautojai turėtų žinoti, kad nuvykę į Juodkalniją, jie privalo laikytis komendanto valandos ir laikytis tarpvalstybinių kelionių apribojimų. Atminkite, kad parduotuvės ir restoranai taip pat dirba ribotą laiką.

Rumunija

Pilnai paskiepyti asmenys Rumunijoje gali išvengti karantino reikalavimų, jei tik pateikia skiepijimo dokumentą. Keliautojai taip pat turi laukti mažiausiai 10 dienų po paskutinės vakcinos dozės. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite Rumunijos turizmo svetainėje.

Slovėnija

Slovėnijoje yra 10 dienų karantino reikalavimas visiems, atvykstantiems į šalį. Tačiau skiepyti asmenys šio reikalavimo gali išvengti, jei tik pateikia skiepijimo įrodymą. Šalyje laikoma, jog keliautojai yra visiškai paskiepyti praėjus bent savaitei po paskutinės dozės. Tačiau konkretus laikas priklauso nuo vakcinos, kurią gavo keliautojas. Turistai gali keliauti į Slovėniją praėjus septynioms dienoms po antrosios Pfizer dozės, 14 dienų po antrosios „Moderna“ dozės arba 21 dieną po antrosios „AstraZeneca“ dozės.