Praleidęs penkias dienas Porte, gegužės 20 d. Išskridau į Lisaboną. Patiko itin greitas skrydis ir bilietas kainavo vos 12 Eur, manau autobusu būčiau sumokėjęs tiek pat ar net daugiau. Toliau reikėjo susirasti metro, kad pasiekčiau miesto centrą. Jis randasi visai šalia, išėjus iš oro uosto, dešinėje pusėje. Perkant bilietą sutikau dvi lietuves, keliais sakiniais aptarėm kokiais tikslais čia atvykom ir išsiskyrėm. Toliau sėdau į metro ir atvažiavau iki Lisabonos centro.

Lisabona

Apsigyvenau centre esančiame hostelyje “Lisbon Destination Hostel”, kuris yra gavęs booking.com apdovanojimą. Hostelių tinklui priklauso dvi vietos Lisabonoje: jau minėtas “Lisbon Destination Hostel” ir “Lisbon Sunset Hostel”, pastarasis randasi prie pat upės. Pats hostelis įrengtas itin gražiai, aptarnavimas geras. Truputi nustebau, jog vienas iš darbuotojų yra ukrainietis, tad buvo proga panaudoti savo laužytą rusų kalbą. Įsiregistravęs ir palikęs daiktus nusprendžiau prieš pažintinį pasivaikčiojimą papietauti. Nuėjau į šalia esančia kavinę, kurią rekomendavo vienas iš darbuotojų. Atėjus sužinojau, jog sėdint lauke tas pats maistas bei gėrimai kainuoja brangiau, nei sėdint viduje. Nenuostabu kodėl visi lankytojai buvo viduje. Užsisakiau “bifana”, kuri buvo gerokai prastesnė ir brangesnė nei Porte. Po puodelio kavos ir “bifanos” pradėjau apsižvalgymo turą.

(Lisbon Destination Hostel)

Bifana Lisabona

(Bifana)

Lisabona, kaip ir Portas – gražus miestas, turintis begalė nuokalnių ir įkalnių bei lankytinų vietų. Skirtumas tas, kad čia dar daugiau turistų, didesnės kainos ir dažniausiai norėdamas kur užeit girdi: “Ticket, ticket”, trumpai tariant, teks išleist daugiau. Visą pirmą dieną Lisabonoje paskyriau miesto pažinimui.

Antrą dieną paskyriau poilsiui ir nuvažiavau iš Lisabonos iki kurotinio miestelio “Cascais”. Iš traukinių stoties “Cais do Sodré” iki “Cascais” bilietas į vieną pusę kainuoja apie 2,5 EUR, atstumas apie 30km ir kelionė trunka apie 40min, traukiniai važiuoja maždaug kas 30min. Atvykus teko nusipirkti rankšluostį vieninėje parduotuvėje, nes saviškį palikau hostelyje. Jei jums nutiks taip pat, jaudintis nėra ko, stotyje yra parduotuvė su visom reikalingom prekėm papludymiui. Tokių pačių parduotuvių rasite ir pačiame miestelyje. Žmonių daug, paplūdimys gana didelis, labai ištroškusiems ar išalkusiems yra galimybė paplūdimio kavinėse nusipirkti gėrimų arba maisto. Žinoma, kainos nėra pačios mažiausios, už bokalą alaus reikės sumokėti 3,5-4,5 Eur, už pietus 10-15 Eur. Praleidęs dieną paplūdimyje ir visas įraudęs grįžau atgal į Lisaboną.

Cascais Lisabona

(Cascais)

Grįžus iš papludymio į hostelį sužinojau, kad šį vakarą darbuotojai gamins tradicinius portugališkus patiekalus. Vakarienės kaina – 10 Eur, įeina maistas ir vynas. Buvo proga išbandyti dar neragautų patiekalų.

Lisabona

(Tradicinių Portugališkų patiekalų vakarienė)

Paskutinį vakarą su keliais hostelio gyventojais – argentiniete, australe ir škotu, kuriais susipažinau ragaujant tradicinius patiekalus – nuėjome iki vietinio baro. Dalinomės įspūdžiais, planais, kas ir kur vyks toliau. Keliems iš jų, kaip ir man, Lisabonoje buvo paskutinis vakaras, kur iš viso praleidau tris dienas. Manau, kad tiek užtenka norint apsidairyt ir aplankyt nemažai vietų. Kaip ir Porte, taip ir čia, gerai išvystytas viešasis transportas, tad problemų nuvykti iš arba į oro uostą nebus. Mano skrydis iš Lisabonos buvo šeštą ryte, tad teko išvažiuoti po keturių(tokiu laiku metro dar nevažiuoja, tad pasinaudojau “Uber”; nuo centro iki oro uosto gavosi 10 EUR, su taksi būtų kainavę 12-15 EUR).

Keli erzinantys dalykai Lisabonoje:

 1. Žvėriškai daug turistų, vietomis sunku prasilenkt.
 2. Nuolatos siūlomos narkotinės medžiagos iš gatvės prekeivių.
 3. Susidarė įspūdis, kad miestas sukurtas tam, kad paimt tavo pinigus.

Lankytinos vietos:

 1. “Terreiro Do Paço” aikštė.
 2. “Miradouro de São Pedro de Alcântara” parkelis, atsiveria vaizdas į upę bei miestą, yra kavinė.
 3. “Miradouro do Parque Eduardo VII” dar vienas parkas, užlipus iki viršaus atsiveria puikus vaizdas.
 4. “Pink street” vakarėlių gatvė, veiksmas prasideda apie antrą nakties.
 5. “Cascais” kurortas.
 6. “Lisbon Zoo Jardim Zoológico de Lisboa” zoologijos sodas.
 7. “Rossio” aikštė.
 8. “Castelo de S. Jorge” pilis, teks nemažai palipt, bet verta vien apvaikščiot apylinkes kylant.

Pastebėjimai bei patarimai:

 1. Jei link jūsų eina koks nors nepažįstamas vyrukas, nesijaudinkite, jis jums siūlys pirkti narkotinių medžiagų, atsisakius, iškart nueina šalin.
 2. Kainos didesnės nei Porte, tačiau lyginant su kitomis sostinėmis – panašios. Gerai paieškojus galima atrasti ir pigesnių vietų, tačiau teks paeit gerokai toliau nuo senamiesčio.
 3. Naktį centre bei senamiestyje atrodo gana saugu, nors Porto gyventojai minėjo, kad Lisabona labiau pavojinga už Portą, tad “be careful”.

Lisabona turi bendrų dalykų su Portu, tad tam, kad nesikartot, dar daugiau pastebėjimų apie Portugaliją, vietinius, maistą ir kitką galite rasti jau prieš tai rašytame straipsnyje: Kartą Portugalijoje

Manau jei būčiau vykęs tik į Portugalijos sostinę, bučiau labiau sužavėtas, tačiau prieš tai praleidau penkias dienas Porte, kuris paliko geresnį įspūdį. Rekomenduoju aplankyti Lisaboną, bet užsibūti čia tikrai neverta.