Ar keliaujant automobilio nuoma visuomet yra geras pasirinkimas? Kaip išsinuomoti automobili? Kokia rizika? Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis? Dažnai užduodami klausimai į kuriuos šiame straipsnyje rasite atsakymus.

Kada neverta nuomotis automobilį keliaujant.

Visų pirma, keliaudami apsvarstykite kokio tipo kelionės norite, ar automobilis bus reikalingas, ar turėsite kur jį palikti, ar turite patyrusį vairuotoją bei kitus su automobilio nuoma susijusius klausimus.

Jei jūs:

  1. Keliaujate į didmiestį. Rekomenduojama rinktis viešąjį transportą, kadangi kamščiuose praleisite per daug laiko bei susidursite su parkavimo vietų trūkumu. Pagalvokite, ar tikrai norėtumėte būti vairuotoju Maskvoje piko metu?
  2. Neplanuojate vykti toli nuo miesto, kuriame apsistojote. Tokiu atveju pinigai bus išleisti veltui, o automobilis didžiąją laiko dalį stovės nenaudojamas.
  3. Neturite patyrusio vairuotojo. Nerizikuokite savo bei kitų gerove, nepažįstami keliai, vairuotojų manieros gali išbalansuoti nepatyrusį vairuotoją.
  4. Keliaujate į itin egzotinę vietą. Daug abejonių kelia ar tokioje vietoje išvis pavyks išsinuomoti automobilį, tačiau jei ir pavyktų, daugelis kelių gali būti nepažymėti, pavojingi ar net nepravažiuojami.

Kaip išsinuomoti automobilį ir kokia rizika?

Išsinuomoti automobilį galite dar prieš kelionę arba jau atvykus. Dažnu atveju bandant išsinuomoti tą pačia diena galit tekti sumokėti daugiau. Patys populiariausi nuomos variantai – didžiosios įmonės, kaip “Hertz”, “Avis”, “Centauro” ir kitos arba vietinės automobilių nuomos įmonės. Taip pat galite rinktis ir automobilio su vairuotoju nuoma, tačiau pastarasis variantas gaunasi gan brangus.

Didžiosios įmonės:

Privalumai:

  1. Didelis automobilių pasirinkimas
  2. Veikia pasauliniu mastu
  3. Įmonei neturint jūsų užsakyto automobilio, bus pakeistas panašiu arba geresniu
  4. Aptarnavimas, pagalba kelyje 24/7
  5. Jokių sukčiavimų
  6. Angliškai kalbantis personalas
  7. Automobilio atsiėmimas oro uoste arba labai arti jo
  8. Patogi išankstinė rezervacija
  9. Draudimas nuo apgadinimų, vagysčių

Trūkumai:

  1. Didesnės nuomos kainos
  2. Dažnu atveju reikalingas didesnis užstatas
  3. Papildomo bei jauno vairuotojo mokesčiai
  4. Kai kuriais atvejais ribojamas kilometražas bei išvykimas iš šalies ar salos
  5. Privaloma kreditinė kortelė

Vietinės automobilių nuomos įmonės:

Privalumai:

  1. Dažnai nereikalinga kreditinė kortelė
  2. Mažas arba jokio užstato
  3. Dažniausiai neribotas kilometražas
  4. Nėra jauno arba papildomo vairuotojo mokesčių
  5. Mažesnė kaina

Trūkumai:

  1. Rizika likt apgautam
  2. Kai kuriais atvejais personalas kalba prastai arba išvis nekalba angliškai
  3. Rizika, jog naktį automobiliui sugedus niekas jums nepakels ragelio
  4. Ne visais atvejais lengva rasti nuomos punktus

Automobilių nuomos įmones galite surasti pasitelkę paiešką. Galite daryti rezervaciją per oficialius tinklapius arba tarpininkus. Mažas automobilių nuomos kainas siūlo: Ryanair. Vietinių nuomos įmonių tinklapius surasti gal būti sunkiau, dažnu atveju jie būna tos šalies kalba.

Renkantis automobilį siūlau paieškoti intensyviau bei per skirtingus puslapius, kadangi kainos gali skirtis. Reiktu nepamiršti, kad vasaros metu kainos būna didžiausios.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį nuomojantis automobilį?

Nuomojantis automobilį svarbiausia atkreipti dėmesį į sąlygas. Dažnu atveju klientai jų neperskaito ir po nuomos reiškia nepasitenkinimą dėl papildomų mokesčių.

  1. Jauno ir papildomo vairuotojo mokesčiai, dažniausiai 4-7eur už parą
  2. Užstato dydis, nepamirškite, jog jis gali būti ir 1800 EUR, tad jei tokių pinigų kreditinėje negalite sau leisti užšaldyti, būtinai atkreipkit dėmesį.
  3. Draudimo kaina ir kas įeina. Dažnu atveju automobilio vagystės draudimas jau būna įskaičiuotas, tačiau žalą, kurią padarysite jūs arba kas nors kitas jūsų automobiliui, teks padengi patiems, nebent turėsite draudimą. Kaina už parą dažniausiai 9-13 EUR. Užstatas tam ir yra imamas, kad žalos atveju nuomos įmonė galėtu pasidengti patirtus nuostolius. Yra keli variantai: neimti draudimo, imti jų siūlomą draudimą arba imti kitos įmonės draudimą, kuri esant kokiai nors žalai, atlygintu nuostolius. Pastarasis variantas dažniausiai gaunasi pigiausias.
  4. Kuro politika. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šį punktą, geriausias pasirinkimas “full to full”. Tai reiškia, kad pasiimsite automobilį pilnu baku, tokiu ir turėsite grąžinti. Kitais atvejais būna, jog pasiimate pilnu, gražinate tuščiu. Už tai jums skaičiuojamas administracinis mokestis ir kuro papildymo litro kaina skaičiuojama pagal įmonės tarifus.
  5. Ne pats svarbiausias punktas, bet rekomendacija, jei vykstate į itin kalnuotą vietą, rinkitės truputi galingesnį, nei patį silpniausia siūlomą automobilį.

Sėkmės kelionėse ir gero poilsio 🙂