amalfio pakrante
Įspūdžiai/patarimai

Italijos perlas – Kampanijos regionas

Kampanijos regionas – tai vienas nuostabiausių pietinės Italijos regionų. Ši vieta visada pasižymi įspūdingais kraštovaizdžiais, išraiškingomis pakrantėmis ir istorinėmis lankytinomis vietomis. Taip pat tai puiki vieta gurmanams. Maisto ir vyno žinovams arba tiesiog mėgstantiems pasmaguriauti, tai tobula vieta naujiems atradimams.

Viena populiariausių lankytinų vietų Kampanijos regione – tai šarmingoji Amalfio pakrantė, neretai tituluojama gražiausių pakrančių Europoje. Nuolatiniais vingiais ir netikėtais posūkiais šis pajūrio kelias tęsiasi apie 50 km. Čia vaizdai, išties atimantis žadą. Sukuriantys jaukumą maži miesteliai, susiglaudę ties vaizdingąją pakrantę. Ištaigingos vilos, įsikūrusios ant uolų viršūnių, paskendusios tarp kvapą gniaužiančių vaismedžių. Tai viena romantiškiausių ir lankomiausių pakrančių pasaulyje. 1997 m. Amalfio pakrantė buvo įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą.

(Amalfio pakrantė)

Kampanijos regioną taip pat garsina ir nuostabusis Čilento nacionalinis parkas. Tai vienas didžiausių nacionalinių parkų šalyje.

Sorento pusiasalis – tai turistinis regionas, kurį aplankyti privalu. Užburiantys vaizdai šią vietą daro vis populiaresne čia atvykusiųjų ar ketinančių tą padaryti tarpe. Šis pusiasalis skiria Neapolio įlanką šiaurėje ir Salerno įlanką pietuose.

Ypatingai svarbi lankytina vieta – Vezuvijaus ugnikalnis. Tai Neapolio miesto simbolis, įsitvirtinęs Neapolio įlankos krante. Laukinės gamtos vaizdai gali priblokšti net visko mačiusius. Užkilus ant ugnikalnio viršūnės čia galima gerėtis įspūdinga panorama, kuri gali sukelti itin romantiškus jausmus. Taip pat tai pasakiška vieta stebėti saulę, pamažu besislepiančia už jūros horizonto.

(Vezuvijaus ugnikalnis)

Positano – tai miestelis, kurio nesumaišysi su nei vienu Italijos miesteliu. Tai tarsi ir namelių sudaryti laipteliai, kurie stūgso aukštuose kalnų šlaituose. Tai vieta, kuri vis dar traukia žinomus žmones. Positano miesto planas ne kartą buvo rodomas kino filmuose.

(Positano gyvenvietė)

Conca dei Marini – tai mažytis miestelis su paslaptinguoju „Smaragdiniu urvu“. Be gamtos grožybių čia galima pasigėrėti ir architektūros paminklais: Santa Rosa vienuolynu bei Šv. Antonijaus ir Padujos bažnyčia.
Kampanija ne tik šiluma ir grožiu spinduliuojantis kraštas. Šis regionas garsėja ir tradiciniais produktais:

  • Vieni iš jų – pomidorai. Saulėje prinokę, sultingi ir skaniausi pomidorai gardina daugybę vietos patiekalų, tačiau dažniausiai jie puikuojasi ant picų. Pica – tai Kampanijos pasididžiavimas. Būtent šio regiono sostinėje Neapolyje ir yra picos gimtinė. Viena geriausių picerijų Kampanijoje – „Starita“.
  • Dar vienas čia gimęs patiekalas – spagečiai. Neapoliečiai tikri šios srities ekspertai.
  • Be abejo nepamirškime ir dieviško skonio mocaleros, kurios paragauti čia privalu.

Kad maistas nestrigtų gerklėje, svarbu paragauti ir populiariausių vietovės gėrimų:

  • Sorento pusiasalio limončelas (citrinų likeris)
  • Kampanijos vynai: Taurasi, Aglianico, Greco di Tufo, Asprino d’Aversa, Lacrima Christi, Fiano ir Solopaca.

Prenumeruok

Labas, keliauninke! Prenumeruok ir pirmasis gauk geriausius kelionių pasiūlymus!
Ad