barselona
Įspūdžiai/patarimai

5 dalykai, kuriuos būtina žinoti prieš keliaujant į Barseloną

Susiruošei aplankyti Barseloną? Puiki mintis, tačiau prieš keliaudamas sužinok 5 dalykus, kuriuos būtina žinoti prieš vykstant. Būk pasirengęs pakeist požiūrį bei įpročius prieš keliaujant į Barseloną.

1. Barselona yra Katalonijos sostinė

Pirmas svarbus dalykas kurį reikia žinoti, kad Barselona yra vieno iš Ispanijos regionų, t.y. Katalonijos sostinė. Svarbi, turtinga bei itin daug turistų susilaukianti Ispanijos dalis. Nepaisant savo įtakos, regionas yra pavaldus centrinės Ispanijos valdžiai. Visai nesenai Katalonija norėjo atsiskirti ir nebūti pavaldi centrinei Madrido valdžiai.

2. Barselonoje yra dvi oficialios kalbos

Ispanijoje yra kalbama skirtingomis kalbomis ir tai nėra dialektas ar tarmė. Kaip pagrindinė Ispanijos kalba yra skaitoma kastilų. Katalonijoje vyrauja katalonų ir kastilų kalbos.

3. Barselonos kišenvagiai yra profesionalai

Barselona yra turistų traukos centras, nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Katalonijos sostinė būna sausakimša. Tuo metu kišenvagiai nesnaudžia ir aktyviai kėsinasi į neatsargių turistų turtą. Vykstant į Barseloną labai svarbu saugoti savo daiktus ir nepalikti jų be priežiūros.

4. Tai nėra stereotipinė Ispanija

Barselona yra nutolusi nuo pirmos minties, kurį turistams kyla pagalvojus apie Ispaniją. Katalonijos sostinėje neišvysi bulių kautynių ar flamenco šokėjų.

5. Kasdienybė prie kurios reikės priprasti

Daugeliui lietuvių yra įprasta pietauti dvyliktą valandą dienos, o vakarieniauti šeštą vakaro, tačiau tik ne Ispanijoje. Barselonoje pietų meto galite tikėtis kiek vėliau, tik apie pusė trijų dienos, o vakarienės devintą vakaro. Tikėdamiesi pavakarieniauti septintą valandą vakaro, dažnu atveju rasite dar uždarytą restoraną. Taip pat, naktinis gyvenimas prasideda tik po dvyliktos valandos nakties.

Prenumeruok ir gauk naujienas pirmasis: PRENUMERUOTI

Prisidėk prie projekto paremdamas mus Patreon platformoje ir tavęs laukia dar daugiau pigių skrydžių.

Nepamirškite sekti mūsų pigių skrydžių puslapio Ciao.lt socialiniuose tinkluose Facebook, Instagram bei prenumeruoti. Gaukite naujienas pirmieji!

Kur užsisakyti nakvynę?

Daug pigių viešbučių pasiūlymų rasite apsilankę viešbučių paieškos sistemoje – Hotelscombined.com

Save on your hotel - www.hotelscombined.com

Taip pat didelį pigių viešbučių pasirinkimą rasite didžiausiame apgyvendinimo paslaugų puslapyje: Booking.com

Gaukite 10% Booking.com nuolaidą jūsų pasirinktame viešbutyje.

Booking.com

Prenumeruok

Labas, keliauninke! Prenumeruok ir pirmasis gauk geriausius kelionių pasiūlymus!
Ad